Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2018. Szeptember 24. 09:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Zsarolt és fenyegetőzött egy győri házaspár

Zsarolt és fenyegetőzött egy győri házaspár

Minősített zsarolás kísérlete miatt emelt vádat a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy győri házaspár ellen, amely kétmillió forintot kért egy cég tulajdonosától a könyvelési anyag visszaadásáért

- tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész hétfőn az MTI-t. Takács Péter közleménye szerint a büntetett előéletű házaspár női tagja öt évig könyvelt a sértett cégnek, mielőtt a vállalat a szerződést 2016 nyarán elégedetlenség miatt felmondta. Ezzel együtt a könyvelő díját kifizette, de az iratokat a nő nem adta vissza a cégnek, pedig több felszólítást is kapott.

A könyvelési anyag visszaadását a nő férje - a felesége támogatásával - kétmillió forint kifizetésétől tette függővé, és személyesen és telefonon is a nyaka elvágásával fenyegette a cég képviselőjét és egyik alkalmazottját.

A férfi a cég tönkretételével is próbált nyomást gyakorolni, egy eseteges adóhatósági eljárás kilátásba helyezésével.

A könyvelési iratok végül a hatóságok fellépése miatt jutottak vissza a céghez.

A bűncselekmény nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld

Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció

Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.

2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld

Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.