Hírek
2012. November 08. 10:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vona: Lenhardt Balázs szembement a Jobbikkal

Vona Gábor közlése szerint a Jobbik-frakcióból szerdán kilépett Lenhardt Balázs az elmúlt időszakban többször ment szembe fontos ügyekben a párt és a képviselőcsoport álláspontjával.
Vona Gábor közlése szerint a Jobbik-frakcióból szerdán kilépett Lenhardt Balázs az elmúlt időszakban többször ment szembe fontos ügyekben a párt és a képviselőcsoport álláspontjával, és a kettejük közötti, romló bizalmi viszony helyreállítása többszöri kísérlete ellenére nem sikerült.
Az ellenzéki párt elnök-frakcióvezetője csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményében számolt be arról, hogy a kettejük közötti bizalmi viszony már 2011-ben elkezdett megromlani a Lenhardt Balázs képviselői munkájával kapcsolatos eltérő felfogásuk miatt. Innentől kezdve többször tett kísérletet a rendezésre, de nem sikerült megoldást találni - jelezte.
Vona Gábor tájékoztatása szerint Lenhardt Balázs "egyre inkább önálló pályára kezdett lépni, amely során többször ment szembe, vagy tért el a párt és a frakció által képviselt állásponttól lényeges ügyekben, előzetes egyeztetés nélkül". Ilyen eset volt például a választási regisztráció bevezetésére lehetőséget kínáló fideszes alaptörvény-módosítás. Lenhardt Balázs "ebben a súlyos kérdésben jobbikos képviselőként saját szavazatával a Fidesz-kormány hatalomkoncentrációs törekvéseit támogatta" - fogalmazott a frakcióvezető.
Ismertette azt is: a múlt héten Lenhardt Balázs jelezte, hogy Szegedi Csanád EP-képviselő ellen szeretne feljelentést tenni, mert Brüsszelből bizonyos visszaélésekről szóló információkat kapott. Frakcióülésen megvitatták a kérdést, majd arra kérte a képviselőt, hogy az elnökség előtt ismertesse terveit, ő azonban úgy döntött, hogy egyeztetés nélkül is megteszi a feljelentést. Írásban is jelezte, hogy egyeztetés nélkül, bizonytalan információkkal ne kezdjen bele a jogi lépések megtételébe, várja meg a mostani hetet, de a feljelentést megtette, és arról a sajtóosztály megkerülésével sajtótájékoztatót is szervezett - közölte Vona Gábor.
Vona Gábor tudatta: szerdai frakcióülésükön közölte, hogy a Lenhardt Balázs iránti bizalma végleg megszűnt, és megkérte, lépjen ki a képviselőcsoportból. Ennek a kérésnek az ülés végén eleget tett, miután meghallgatta a frakciótagokat, akik közül senki nem foglalt állást maradása mellett - olvasható a közleményben.
Bízik benne, hogy Lenhardt Balázs független képviselőként is kitart esküje mellett, tevékenységét nem korábbi pártja és frakciója támadása, hanem a nemzetért végzett áldozatos munkája jellemzi majd - zárta közleményét Vona Gábor.
Lenhardt Balázs szerdán közölte az MTI-vel: kilépésének közvetlen előzménye az, hogy a frakció aznap visszahívta országgyűlési jegyzői tisztségéből, mert múlt héten feljelentést tett Szegedi Csanád, a pártból korábban kilépett politikus ellen. Jelezte azt is, nem kíván azonosulni azzal az irányvonallal, amelyet a Jobbik a parlamentben képvisel, a párt vezetésével lényeges stratégiai kérdésekben 2010 óta szemben áll, ami szerinte a személyével szembeni indokolatlan bizalmatlansághoz vezetett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést