Hírek
2012. Április 01. 07:09, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Világháborús tengeralattjáró terve is kutatható lesz
Első világháborús tengeralattjáró motor dokumentációja is szerepel abban a 60 köbméternyi papíron lévő tervhalmazban...
Amelyet a volt Láng Gépgyár hagyatékaként a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft. vesz át, és digitalizálva kutathatóvá tesz – mondta Kóti Lóránt, az átvevő cég kommunikációs vezetője pénteken sajtótájékoztatón Budapesten.
Miután a Láng telephelyén tevékenykedő Alstom Hungária Zrt. lemondott a volt Láng Gépgyár műszaki dokumentációiról, azt a Zoltán Gőzös Közhasznú Alapítvány vette át, de megfelelő tárolótér hiányában most átadta a Ganznak, amely a maga telephelyén alakít ki megfelelő tárolóhelyet. Gombátlanítás után polcokra kerülnek a tervek, majd folyamatosan digitalizálják őket, hogy kutathatóvá váljanak.
A tervtár felöleli az 1868-ban alapított cég valamennyi termékét, köztük gőzgépeket, dízelmotorokat, kazánokat és turbinákat. Kóti Lóránt elmondta, hogy az Alstom lemondott a tervekben megtestesülő jogokról, így, ha a Ganz valamit gyártani akar, azt szabadon megteheti. Elsősorban gázturbina, illetve -alkatrészek jöhetnek szóba – tette hozzá.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

