Hírek
2025. Május 05. 07:55, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Vidéken ott aktívabbak az ingatlanvásárlók, ahol óriásberuházások történtek
Az ingatlanvásárlók a főváros és Pest vármegye mellett azokban a vármegyékben aktívabbak, ahol óriásberuházások történtek, és már minden negyedik nyaralót kereső budapesti a Duna-menti településeket részesíti előnyben
– közölte saját adatai alapján a zenga.hu ingatlankereső portál szombaton az MTI-vel.
A közleményben azt írták: a magyarországi ingatlanforgalom központja 2025 első négy hónapjában is Budapest és Pest vármegye volt, amelyeket azok a vármegyék követnek, ahol az elmúlt években óriásberuházások kezdődtek, illetve, ahol a munkaerőpiac koncentrálódik.
A megemelkedett érdeklődés hatására Csongrád-Csanádban 19, Borsod-Abaúj-Zemplénben 16, Hajdú-Biharban 12, Szabolcs-Szatmár-Beregben 10, Győr-Moson-Sopronban pedig 6 százalékkal emelkedtek az ingatlanok hirdetési négyzetméterárai április végére a tavalyi év hasonló időszakához képest a zenga.hu adatbázisa szerint.
Pest vármegyén kívül még nyolc olyan vámegye van, ahol a helyben érdeklődőket megelőzték a fővárosiak, ezek: Pest, Fejér és Nógrád, Somogy, Veszprém és Zala, Jász-Nagykun-Szolnok és Heves.
A budapesti ingatlankeresők 41,6 százaléka elsősorban helyben keres ingatlant, 17,4 százalékuk az agglomerációban, majd ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér. Kétharmaduk a fővároson belül inkább lakást keres, házat viszont inkább az agglomerációban, majd Szabolcsban és Heves vármegyékben – jegyezték meg.
A tájékoztatás szerint
a budapesti érdeklődők 18,8 százaléka a Balatonnál néz nyaralót, de minden negyedik kifejezetten üdülőket kereső budapesti a Duna melletti településeket preferálja.
A zenga.hu a portálon feladott ingatlanhirdetések és az oldallátogatottság alapján az egyik legnagyobb és az egyik legdinamikusabban fejlődő magyarországi ingatlanhirdetési portál, tulajdonosa és üzemeltetője az OTP Bank Nyrt. leányvállalata, az OTP Otthonmegoldások Kft.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód
Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum
Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód
Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés
A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.
2026. Július 08. 13:00, szerda | Életmód
A 100 ezer forintos fejenkénti iskolakezdési támogatás automatikusan jár minden érintett gyermek után
2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód
Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat
George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.
