Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2021. Május 28. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy volt rendőr alezredes ellen

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy volt rendőr alezredes ellen

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség vesztegetés bírósági eljárásban bűntette miatt emelt vádat egy volt rendőr alezredes ellen a Fővárosi Törvényszéken.

A Központi Nyomozó Főügyészség 2014. augusztus 21-én bűnszervezetben elkövetett korrupciós bűncselekmények miatt nyújtott be vádiratot V. László és huszonegy társa ellen a Fővárosi Törvényszéken, és az ügyet a bíróság jelenleg is tárgyalja - írták az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben.

A volt rendőr 2020 februárjában - azért, hogy a bíróságon folyamatban lévő fenti alapügyben a büntetőjogi felelősségre vonás alól mentesüljön - azt kérte vádlott-társától, hogy egyes bűncselekmények elkövetését vállalja magára. Ezért pedig meg nem határozott összegű, rendszeres havi juttatást ígért.

A vádlott-társ, - aki korábban a volt rendőr alezredes beosztottja volt - az ajánlatot visszautasította.

A nyomozó ügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy ha a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri, úgy a bíróság ítélje egy év négy hónap börtönbüntetésre és kettő év közügyektől eltiltásra.

A volt rendőr letartóztatásban van - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.