Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2018. Február 01. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Városnézésre érkezett, többen megerőszakolták Érden – Fellebbeztek a védők

Városnézésre érkezett, többen megerőszakolták Érden – Fellebbeztek a védők

A Budaörsi Járásbíróság többéves fegyházbüntetésre ítélete első fokon azokat, akik nyolc éve Érden elkábítottak és megerőszakoltak egy Németországban tanuló, Magyarországra látogató kolumbiai nőt

- közölte a Budapest Környéki Törvényszék szerdán közleményben az MTI-vel. A négy vádlott a nem jogerős ítélet szerint az autóstoppal utazó nővel szemben szexuális erőszakot követett el, valamint megsértették a személyi szabadságát.

A kolumbiai egyetemista egynapos városnézésre érkezett Budapestre 2010. április 10-én, majd - idegenrendészeti ellenőrzése után - Pozsonyba akart utazni, de a Budapest Népligeti Autóbuszállomásról aznap már nem indult buszjárat, ezért autóstoppal kelt útra.

A vádlottak a nőt felvették kocsijukba és azt ígérték neki, hogy 50 euróért elviszik Pozsonyba. A nőt azonban Érdre vitték, ahol elkábították. A város külterületén egyikük a nővel a kocsiban közösült, a másik két vádlott egyéb szolgáltatásokra kényszerítette. Ez után a XI. kerületbe vitték és ott magára hagyták - írta a törvényszék.

A bíróság a vádlottakat bűnösnek találta, és mindegyiküket fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte; az első- és a másodrendű vádlott 12 évet, a harmadrendű 10 évet kapott, továbbá 10 évre eltiltották őket a közügyektől. Negyedik társukat, mint bűnsegédet 2 év, 5 év próbaidőre történő felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta a bíróság és elrendelte pártfogói felügyeletét.

Az ítélet ellen az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlottak és a védőik fellebbeztek. Az ítélet nem jogerős - olvasható a Budapest Környéki Törvényszék közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra