Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2012. Március 06. 14:05, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Változnia kell Putyin politikájának

Változnia kell Putyin politikájának

Oroszországban engednek a gyeplőn, de azért a korbács is előkerül – így kommentálta a tegnap tartott elnökválasztást Gereben Ágnes szakértő.

Hétfőn hivatalosan is bejelentették Vlagyimir Putyin győzelmét, aki előzetes eredmények szerint a szavazatok több mint 63 százalékát szerezte meg.

Gereben Ágnes a Gazdasági Rádiónak azt mondta, a választásokat követően meg kell változnia Putyin politikájának. Szerinte a tüntetésekkel Oroszországban is elindult az a folyamat, ami Észak-Afrikában kezdődött meg tavaly.A választási eredményekre a moszkvai tőzsdén első reakcióként emelkedtek az árfolyamok. Elemzők szerint Vlagyimir Putyin győzelmének hosszú távon is pozitív hatása lesz, azok a befektetők ugyanis, akik a decemberi nagyszabású tüntetések idején elpártoltak Oroszországtól, ismét aktivizálhatják magukat az orosz tőkepiacon.

Közben Putyin ellen tüntettek Moszkvában. A Puskin téren több százan gyűltek össze. A rendfenntartók kiszorították a demonstrálókat a térről; több embert őrizetbe vettek. A résztvevők előre hozott parlamenti és elnökválasztást követeltek. A parlamenten kívüli ellenzék azt ígéri, hogy nem hagy fel a tisztességes választásokért és a Putyin távozásáért szervezett akciókkal. Putyin a voksoláson tapasztalt visszaélések kivizsgálását ígérte. Nemzetközi megfigyelők szerint az orosz elnökválasztás tisztaságával komoly problémák voltak; a magyar Alkotmánybíróság elnöke, Paczolay Péter úgy fogalmazott: a választás szabad volt, de tisztasága megkérdőjelezhető.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten

2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld

Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták

A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.