Hírek
2019. Július 19. 13:01, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Valószínűleg visszatér eredeti szerepéhez az Európai Bizottság
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság új elnökének keddi nyilatkozata szerint a bizottság valószínűleg visszatér eredeti szerepéhez és ismét független testületként közvetít majd az uniós tagállamok között
- mondta az Alapjogokért Központ elemzője pénteken az M1 csatornán. Párkányi Eszter hozzátette: a Jean-Claude Juncker vezette testület szakmai, független testület helyett politikai bizottságként definiálta magát.
Hangsúlyozta: az elmúlt években a migrációs válság miatt szinte feloldhatatlan feszültségek voltak a tagállamok között, többek között az eddigi bizottság munkája miatt, azonban Ursula von der Leyen most lehetőséget kapott arra, hogy megváltoztassa Európa irányát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld
Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping
Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
