Hírek
2018. Október 08. 10:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy várandósan halálos balesetet okozó nő ellen

Vádat emelt a Győri Járási és Nyomozó Ügyészség egy bolgár nő ellen, aki családjával utazva autójukkal várandósan balesetet okozott tavaly nyáron Rajkánál;
a szülei meghaltak, egyéves gyermeke súlyosan megsérült, ő pedig a helyszínen világra hozta gyermekét - közölte a Győr-Moson-Sopron megyei főügyész hétfőn az MTI-vel.
Takács Péter közleménye szerint 2017 nyarán a bolgár család - a 25 éves, nyolc hónapos terhes nő a férjével, a szüleivel és egyéves gyermekével - Németországba tartott. A záróvonal ellenére az autóval előzni kezdett egy buszt, szemből azonban egy teherautó közeledett, ezért a nő egy hirtelen kormánymozdulattal próbált visszatérni a sávjába, a busz elé. Az autó hátsó része nekiütközött a busz elejének, ettől a kocsi a tetejére borult, azon többször átfordult, majd az út melletti füves területen állt meg.
A nő hátsó ülésen utazó szülei nem voltak bekötve, kiestek a járműből, és a helyszínen meghaltak. Az egyéves gyermek, aki be volt csatolva, szintén kiesett az autóból, ő csonttöréses sérüléseket és tüdőzúzódást szenvedett. A vádlott férjének zúzódásos sérülései nyolc napon belül gyógyultak.
A nőnek a balesetben zúzódott a koponyája, több csontja eltört és belső sérülései keletkeztek, ennek következtében a helyszínen - császármetszéssel - világra hozta a gyermekét - tette hozzá a főügyész.
A ügyészség a nőt halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétségével vádolja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.