Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2019. Június 12. 17:07, szerda | Külföld
Forrás: mti

Vádalkut kötött az izraeli miniszterelnök csalással vádolt felesége

Vádalkut kötött az izraeli miniszterelnök csalással vádolt felesége

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök felesége, Sara Netanjahu szerdán vádalkut írt alá egy feltételezett csalási ügyben - közölte a helyi ügyészi hivatal.

A bírósági eljárás tavaly kezdődött, a gyanú szerint a miniszterelnök felesége rendszeresen állami pénzből rendelt ételeket ismert luxusvendéglőkből, figyelmen kívül hagyva a vonatkozó szabályozást. A rendőrség által begyűjtött bizonyítékok alapján Sara Netanjahut eredetileg csalás minősített esetével és hivatali visszaéléssel vádolták.

Az ügyészi hivatallal kötött vádalku értelmében Sara Netanjahu kevésbé súlyos bűncselekmény elkövetését ismeri el, és azért fogják elítélni, mert szándékosan kihasználta egy másik ember hibáját. Emellett vissza kell fizetnie 45 ezer sékelt (mintegy 3,5 millió forintot), valamint 10 ezer sékeles büntetést (nagyjából 780 ezer forintot) kell fizetnie.

A vonatkozó szabályozás értelmében csak akkor lehet a miniszterelnöki rezidenciára a költségvetés terhére kívülről ételt rendelni, ha nincs szakács. A vádirat szerint Ezra Szaidoff, aki a miniszterelnöki hivatalban a kormányfői rezidenciáért felelt, és a rezidenciát a gyakorlatban vezető Sara Netanjahu a helyben is alkalmazott szakács ellenére drága vendéglőkből, ismert séfektől is rendszeresen ételt rendelt.
A rendőrség szerint 350 ezer sékel, vagyis csaknem 28 millió forint értékben követték el a csalást, amikor a hivatalos elszámolásokban takarítónőként jelölték meg a szakácsnőt, hogy ezzel lehetővé tegyék állandó alkalmazása mellett a drága ételek megrendelését.

Védőügyvédei szerint Sara Netanjahu nem volt tisztában ezzel a szabályozással, az ételeket pedig egy segéd rendelte meg vendégfogadásra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld

Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping

Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.

2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.