Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2018. Május 01. 09:34, kedd | Külföld
Forrás: mti

Újabb kutatással sem találták nyomát a 2014-ben eltűnt malajziai repülőgépnek

Újabb kutatással sem találták nyomát a 2014-ben eltűnt malajziai repülőgépnek

A Malaysia Airlines malajziai légitársaság MH370-es 2014-ben eltűnt járata utáni újabb csendes-óceáni kutatás sem járt eredménnyel - közölte a keresést végző amerikai cég helyi idő szerint hétfőn.

Az Ocean Infinity amerikai cég kutatói január óta csaknem 80 ezer négyzetkilométernyi területet vizsgáltak át, de nem találták semmi nyomát a gépnek, annak ellenére, hogy tavaly kijelöltek egy 25 ezer négyzetkilométeres területet, ahol nagy valószínűséggel a gép roncsai lehetnek.

Oliver Plunkett, a vállalat ügyvezetője szerint bár az eredmények kiábrándítóak, továbbra is eltökélten folytatják a keresést.

Malajzia június közepéig meghosszabbította a cég megbízatásának határidejét.

A Malaysian Airlines Kuala Lumpurból Pekingbe tartó MH370-es járata 2014-ben tűnt el 239 emberrel a fedélzetén.

Címkék: eltűnt, kutatás, repülő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten