Városlista
2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

Hírek

2022. Július 07. 16:05, csütörtök | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Tovább szigoríthatják a bűnözővé váló elutasított menedékkérők kitoloncolását Németországban

Tovább szigoríthatják a bűnözővé váló elutasított menedékkérők kitoloncolását Németországban

Tovább szigoríthatják a bűnözővé váló elutasított menedékkérők kitoloncolását Németországban, az ideiglenes tartózkodási engedéllyel legalább öt éve az országban élő és törvénytisztelő elutasított menedékkérők

pedig esélyt kaphatnak a határozatlan időre szóló tartózkodási engedély megszerzésére egy törvénytervezet szerint, amelyet szerdán fogadott el a szövetségi kormány.

Olaf Scholz kancellár szociáldemokrata-zöldpárti-liberális kormányának úgynevezett első migrációs csomagja az előterjesztő szövetségi belügyminiszter, Nancy Faeser szavai szerint az illegális migráció visszaszorítását és a szabályos migráció előmozdítását szolgálja.

A törvényhozás elé terjesztett javaslat "megteremti a megfelelő egyensúlyt" - emelte ki a miniszter a kormányülés után tett nyilatkozatában.

Kifejtette: mindenekelőtt "gyorsabban és következetesebben" kell eltávolítani az országból az úgynevezett megtűrt státuszban lévő és a bűnözés útjára lépő vagy közveszélyesnek minősített embereket. Ezért a javasolt jogszabály rendelkezik a többi között az adminisztratív eljárások egyszerűsítéséről és arról is, hogy könnyebben megvonhassák az ideiglenes tartózkodási jogot a bűnözőktől, és elrendelhessék a kitoloncolásig tartó őrizetüket. Így "megakadályozzuk, hogy az ország elhagyására kötelezett bűnözők a kitoloncolás előtt elrejtőzzenek" - idézték a belügyminisztérium közleményében Nancy Fraesert.

Ugyanakkor azok a megtűrt külföldiek - vagyis olyan elutasított menedékkérők, akik valamilyen okból átmenetileg mégis maradhatnak az országban -, akik tisztelik a német törvényeket, esélyt kaphatnak a munkavállalás szabadságát is magában foglaló, teljes körű beilleszkedéshez szükséges állandó tartózkodási jog megszerzésére.

Ez a lehetőség azoknak jár, akik 2022 elején már ötödik éve tartózkodtak Németországban, nem követtek el bűncselekményt, és elkötelezettek a szabadságon alapuló demokratikus berendezkedés mellett. Ők egy évre szóló tartózkodási és munkavállalási engedélyt kaphatnak, ennyi idő alatt kell bizonyítaniuk, hogy képesek közpénzből finanszírozott támogatás nélkül eltartani magukat. A határozatlan idejű tartózkodási engedélyt a próbaidőszak végén kaphatják meg.

A tárca adatai szerint tavaly év végén 242 029 megtűrt külföldi élt Németországban, közülük 136 605-en több mint öt éve.

A Scholz-kormány a menekültügyi rendszer mellett a szakképzett munkavállalók bevándorlásának szabályozásában is javasol változtatásokat az első migrációs csomagjában. A tervek között szerepel az úgynevezett harmadik országokból - az EU-n kívülről - érkező szakképzett munkavállalók családegyesítésének megkönnyítése azzal, hogy megszüntetik a német nyelvtudás igazolásának követelményét a munkavállalók családtagjainak esetében.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 16. 07:59, csütörtök | Külföld

Megműtötték a szlovák miniszterelnököt, túl van az életveszélyen

A szlovák miniszterelnök már túl van az életmentő műtéten, jelenleg stabil állapotban van.

2024. Május 16. 07:54, csütörtök | Külföld

Már június végén megtartják az első nyilvános vitát Donald Trump és Joe Biden között

Már június végén megtartják az amerikai elnökjelöltek első nyilvános televíziós vitáját Joe Biden és Donald Trump között, majd szeptember elején második alkalommal is szembenézhet egymással a demokrata és a republikánus jelölt.

2024. Május 15. 18:21, szerda | Külföld

Merénylet: Életveszélyes állapotban szállították kórházba a megsebesített szlovák kormányfőt

Életveszélyes állapotban, helikopterrel szállították a besztercebányai kórházba Robert Fico szlovák miniszterelnököt, akit szerdán Nyitrabányán (Handlova) a kormány kihelyezett ülése után lőttek meg

2024. Május 15. 07:52, szerda | Külföld

Giorgia Meloni: nem egyedül Magyarország mond nemet a migránsok szétosztására

Magyarország nem az egyetlen európai uniós tagállam, amely nemet mond a migránsok szétosztására, magukat sokkal európaibbnak valló nemzetek is ugyanezt teszik