Hírek
2012. Április 23. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Tojás nélkül született egy kiscsirke
Egy sri lankai tyúk tojás nélkül adott életet egy csirkének, ezzel pedig ismét előtérbe helyezte a kérdést: a tyúk vagy a tojás volt először?
Ahelyett, hogy a tyúkból pottyant volna ki, a tojás a tyúkban 21 napig volt majd szétrepedt - írja a BBC.
A csirke teljesen kifejlődött és egészséges, de az anya elpusztult. A sri lankai kormány állatorvosa elmondta: még soha nem látott ilyesmit azelőtt.
Az orvos megvizsgálta a tetemet és arra jött rá, hogy a megtermékenyített tojás a tyúk nemzőszerveiben fejlődött ki, de bennmaradt a testében, amíg szét nem repedt.
A boncolás kimutatta, hogy a tyúk belső sérülések következtében pusztult el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
