Hírek
2021. Január 28. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több százmilliós pénzmosás ügyében ítéltek el tíz embert

Az ügyészi indítvánnyal egyezően a Székesfehérvári Törvényszék - első fokon, részben jogerősen - különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntette és további bűncselekmények miatt ítélt el tíz embert;
a vádlottak 2013-at követően egy német cég sérelmére elkövetett csalásból származó több százmillió forintot mostak tisztára.
A Fejér Megyei Főügyészség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, egy vádlott börtönbüntetést és közügyektől eltiltást, hét vádlott próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést, míg egy-egy vádlott pénzbüntetést, illetve közérdekű munka büntetést kapott.
Az elsőfokú ítélet négy vádlott esetében nem jogerős ügyészi fellebbezés, illetve az ítélethirdetéskor a vádlottak és védőik távolmaradása miatt, míg a további hat vádlottal szemben jogerőre emelkedett.
A vádlottakat irányító személy 2013-ban állapodott meg ismeretlen személyekkel abban, hogy egy németországi cég sérelmére ismeretlenek által elkövetett csalásból származó vagyoni előnyt egy magyarországi, e célból alapított gazdasági társaság számlájára továbbítják, majd onnan a pénz egy részét tovább utalják egy kínai számlára, míg a további összeget a számláról felveszik vagy más módon felhasználják.
Csaknem 300 millió forintnyi euro átutalása megtörtént, amelyből a vádlottak valamelyike tovább utalt mintegy 180 millió forintot egy kínai számlára, mintegy 20 millió forintot pedig különböző dunántúli városokban készpénzben vettek fel. A fennmaradó 100 millió forintot a gyors nemzetközi bűnügyi együttműködés eredményeként a nyomozó hatóság zárolta, majd visszautalta a sértett cég részére.
További két vádlott hasonló pénzmosásban állapodott meg ismeretlen társaikkal, a csalást egy francia cég sérelmére valósították meg, az okozott kár mintegy 26 millió forint volt. A sértett cég képviselője azonban észlelte a bűncselekményt, arról értesítette a hatóságot, amely az összeget zárolta és visszautalta.
A vádlottak egyike a fentieken túl három összeszerelt kézigránátot is tartott magánál, amelyeket a nyomozóhatóság lefoglalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.