Hírek
2021. Június 08. 07:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint százmillió forintot csalt ki ismerőseitől egy férfi

Letartóztatott a Nyíregyházi Járásbíróság egy férfit, aki több mint százmillió forintot csalt ki az élettársától és annak rokonaitól, valamint két másik nőismerősétől
- közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel. Resán Dalma közleményében azt írta, a gyanú szerint a büntetett előéletű, korábban hasonló bűncselekmény miatt már elítélt férfi 2019-ben egy társkereső oldalon, álnéven ismerkedett meg későbbi élettársával. Együttélésük során arra hivatkozva, hogy befolyásos kapcsolatai révén kedvező áron tud ingatlanokat és valutát vásárolni, 2019 júniusa és 2020 nyara között több mint 50 millió forint készpénzt csalt ki a nőtől. Emellett 200 ezer forint értékű arany ékszert vett át tőle azzal az ürüggyel, hogy azokat kitisztíttatja, de valójában egy ismerősének akarta ajándékozni.
A férfi rávette élettársát egy 13,5 millió forint értékű gépjármű megvásárlására is, majd kihasználva, hogy az asszony a szemműtétje miatt nem látott jól, félrevezette őt és aláírattatott vele egy adásvételi szerződést az autó eladásáról - ismertette a sajtószóvivő.
Megjegyezte, a gyanúsított az élettársa apjától és testvérétől is csaknem 25 millió forint készpénzt csalt ki - szintén ingatlan- és valutavásárlás ürügyén -, majd az elköltözésekor mintegy 900 ezer forintot lopott el a nő lakásából.
A férfi 2020 nyarán két másik asszonyt is megtévesztett, tőlük valutaváltás ígéretével 33,5 millió forintot vett át, majd a pénzt saját megélhetésére fordította.
Resán Dalma elmondta, a gyanúsított az idézés ellenére nem jelent meg a nyomozóhatóság előtt, ezért őt nemzetközi elfogatóparancs alapján fogta el a rendőrség.
A járásbíróság végzését az ügyészség tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá