Hírek
2018. Január 29. 19:21, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Több mint száz turista rekedt egy síliften az ausztriai Alpokban
Műszaki hiba miatt több mint száz turista rekedt a Kreischberg sípálya egyik felvonóján hétfőn - közölte a felső-stájerországi rendőrség.
Az osztrák rendőrség Twitter-üzenete szerint 100-150 turista került szorult helyzetbe a rosenkranzi síliften.
A mentés azonnal megkezdődött három helikopter, továbbá a hegyi mentők tizenegy csapattának részvételével, de helyi segélyszervezetek is közremúködtek.
Karl Fussi, a sílift üzemeltetője elmondta: a hegyi mentők felmásznak az ülésekig és köteleken engedik le az embereket, míg a helikopterek fentről eresztenek le valakit, aki felviszi a fedélzetükre a turistákat.
A Kronen Zeitung című osztrák lap - online kiadásában - délután arról számolt be, hogy röviddel este hat óra előtt a mentés sikeresen befejeződött.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld
Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping
Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
