Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2022. Augusztus 12. 17:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Több mint háromszorosára nőtt a légitársaságok forgalma

Több mint háromszorosára nőtt a légitársaságok forgalma

Továbbra is erőteljes a globális légi közlekedés fellendülése, az európai légitársaságok júniusi utasforgalma több mint háromszorosára nőtt, 234,4 százalékkal emelkedett 2021 júniusához képest

- tette közzé a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA).

Az utaskilométerre eső árbevétel (RPK) 76,2 százalékkal nőtt egy év alatt, elsősorban a nemzetközi forgalom erőteljes fellendülésének köszönhetően.

Globálisan a forgalom a válság előtti szint 70,8 százalékát éri el.

Az országok belföldi forgalma 2022 júniusában 5,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi időszakhoz képest, elérte a 2019-es júniusi szint 81,4 százalékát.

Erőteljes növekedést okozott, hogy Kína jelentősen enyhítette a korona-vírus omikron variánsa miatti zárlatot, a nemzetközi forgalom 229,5 százalékkal nőtt 2021 júniusához képest. A fellendüléshez az is hozzájárult, hogy feloldották az utazási korlátozásokat az ázsiai-csendes-óceáni térség jelentős részén. A 2022. júniusi nemzetközi utaskilométerre eső árbevétel a 2019. júniusi szint 65 százalékát érte el.

"A légi közlekedés iránti kereslet továbbra is erős. Két év lezárás és határkorlátozások után az emberek kihasználják a szabadságot, hogy oda utazhatnak, ahová csak tudnak" - mondta Willie Walsh, az IATA főigazgatója.

Az európai légitársaságok júniusi forgalma 234,4 százalékkal nőtt 2021 júniusához képest. A kapacitás 134,5 százalékkal emelkedett, a kihasználtsági tényező pedig 25,8 százalékponttal 86,3 százalékra bővült. Az Európán belüli nemzetközi forgalom szezonálisan kiigazítva már meghaladja a járvány előtti szintet.

"Az északi félteke nyári utazási szezonja mostanra teljesen beindult" - jelentette ki Willie Walsh.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.