Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2021. Március 17. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több mint egymillió adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett eddig Magyarországra

Több mint egymillió adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett eddig Magyarországra

Több mint egymillió adag Pfizer-BioNTech-vakcina érkezett eddig Magyarországra - közölte a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. kedden az MTI-vel.

A közleményben azt írták, hogy kedden megérkezett a tizenharmadik, több mint 120 ezer adag, koronavírus elleni oltóanyagot tartalmazó szállítmány Magyarországra.

Az első szállítmány december 26-án érkezett az országba, ezt követően heti rendszerességgel szállították a vakcinákat - emlékeztettek.

Ismertették: a két vállalat célja, hogy a növekvő globális igénynek megfelelve idén több mint kétmilliárd adag vakcinát gyártsanak és szállítsanak világszerte. A Pfizer megbízhatóan leszállította Magyarországnak az első negyedévre vállalt teljes vakcinamennyiséget, 2021 második negyedévétől pedig jelentősen növeli az országba szállított adagok számát - olvasható a közleményben.

Címkék: biontech, oltás, pfizer, vakcina

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.