Hírek
2022. Április 06. 17:11, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több mint 125 ezer család igényelte az otthonfelújítási támogatást

Több mint 125 ezer család igényelte az otthonfelújítási támogatást, eddig több mint 205 milliárd forint támogatást ítéltek oda az igénylőknek
- közölte Zsigó Róbert, a Miniszterelnökség családokért felelős államtitkára szerdán a Facebook-oldalán megosztott, a kormany.hu-n megjelent közleményben.
A közlemény szerint a nagy igénylésszám és a már leszerződött állami támogatások összege is azt bizonyítja, hogy az otthonfelújítási támogatás hathatós segítséget nyújt a családoknak, hiszen mára csaknem félmillió ember élhet Magyarországon olyan otthonban, amelyet állami támogatás igénybevételével újított fel a család.
Magyarország eddigi legnagyobb otthonfelújítási programját a kormány 15 hónapja indította el - emlékeztetett az államtitkár, hozzátéve: tavaly óta a gyermekes családok nemcsak új otthonuk megvásárlásához, építéséhez, hanem meglévő otthonaik felújításához is vissza nem térítendő állami támogatást és kedvezményes kamatozású hitelt kaphatnak.
Azt írta, a baloldal 2010 előtt az otthonteremtési támogatások megszüntetésével és a családtámogatások megnyirbálásával kiszolgáltatott helyzetbe hozta a gyermekes családokat, és családok százezreit sodorta adósságcsapdába a devizahitelekkel.
A Fidesz-KDNP kormány azonban még a koronavírus-járvány időszakában is olyan támogatási formákat alkotott, amelyek biztonságosabbá, kiszámíthatóbbá teszik a családok életét "még a háború árnyékában is" - emelte ki.
Hozzáfűzte: a nemzeti kormány idén a GDP (bruttó hazai termék) 6,2 százalékát fordítja a családokra, több mint három és félszer annyit, mint a baloldal 2010 előtt.
Azért dolgozunk, hogy Magyarország erős és családbarát ország legyen - közölte Zsigó Róbert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.