Hírek
2017. Május 30. 07:32, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Több a veszélyes ember, mint amennyit ellenőrizni tudnak
Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint Európában \"nagyságrendekkel nagyobb\" a veszélyt jelentő emberek száma, mint amennyinek az ellenőrzésére lehetőségük van a szolgálatoknak.
Horváth Józsefet az M1 aktuális csatornán hétfőn a múlt hétfő éjjeli öngyilkos merényletettel kapcsolatban kérdezték, amelyet a líbiai származású, de manchesteri születésű és brit állampolgárságú, 22 éves Salman Abedi követett el a Manchester Arena rendezvényközpontban. A merényletben 22-en meghaltak, 117 ember sérült meg úgy, hogy kórházban kellett ellátni.
Horváth József szerint "gyakorlatilag egy hibrid háború közepén vagyunk", és bár a szakemberek valószínűleg ugyanúgy látják ezt Nyugat-Európában, mint a kontinens "keleti felén", sokan "nem hajlandóak" kimondani, és még mindig "felkészületlenek vagyunk".
A szakértő úgy vélte, a manchesteri merényletnél a helyszínt őrző biztonsági cég nem tett eleget a törvényi előírásoknak a beléptetésnél.
De valószínű - fűzte hozzá -, hogy ha betartották volna azokat, akkor sem tudják megakadályozni a robbantást, mert az elkövető a koncert végén, az előtérben hajtotta végre. Úgy folytatta: jól összehangolt támadás volt, előre felmérték a célpontot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre
Az amerikai légierő újabb Irán elleni csapásokat hajtott végre szerdán - közölte a Központi Parancsokság (CENTCOM).
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
