Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2020. Január 25. 07:11, szombat | Bulvár
Forrás: mti

Tisztátalan pénzek miatt perel A Wall Street farkasa csaló brókere

Tisztátalan pénzek miatt perel A Wall Street farkasa csaló brókere

A csalásért elítélt egykori amerikai tőzsdeügynök, Jordan Belfort beperelte a Red Granite Pictures filmstúdiót, amiért az úgymond tisztátalan forrásból származó pénzből finanszírozta a róla szóló nagysikerű filmet,

A Wall Street farkasát, és ezzel kárt okozott a hírnevének.

Az egyik Los Angeles-i bíróságon csütörtökön benyújtott keresetében 300 millió dolláros kártérítésre tart igényt, majdnem annyira, mint amennyi bevételt a 2013-ban bemutatott film jövedelmezett.

Belfort azt állítja, a produkciós cég a filmes jogok megvásárlásakor eltitkolta előle, hogy törvénytelen forrásból származik a pénz, amelyből megfilmesítik a történetét.

A nyugat-hollywoodi székhelyű filmstúdió társalapítóját, Riza Azizt - Nadzsib Razak volt malájziai miniszterelnök nevelt fiát - tavaly letartóztatták az amerikai hatóságok, amiért segített tisztára mosni annak a 4,5 milliárd dollárnak egy részét, amelyet nevelőapja és más maláj kormányzati tisztségviselők sikkasztottak el az 1MDB állami fejlesztési alapból 2009 és 2015 között.

A pénzből luxuscikkeket vásároltak és befektetéseket finanszíroztak, egyebek közt hollywoodi produkciók gyártását pénzelték. Riza Azizt 248 millió dollárnyi elsikkasztott pénz tisztára mosásával vádolják.

A Red Granite Pictures azt állítja, nem tudott arról, hogy a hozzá került pénz bűncselekményből származik. Mindazonáltal a cég az amerikai kormánnyal létrejött peren kívüli egyezségben 60 millió dollár megfizetését vállalta még 2018 márciusában.

A filmstúdió ügyvédje szerint az exbróker által indított eljárás "elkeseredett és fölöttébb ironikus kísérlet arra, hogy kihátráljon egy szerzésből, amely életében első ízben törvényes módon tette gazdaggá és híressé".

A Los Angeles Times szerint az egykori tőzsdeügynök valódi célja érvényteleníttetni a Red Granite-tal kötött filmes szerződést, hogy jó pénzért eladhassa valaki másnak a történet folytatásának (Catching the Wolf of Wall Street) megfilmesítési jogát.

Jordan Belfort 22 hónapot töltött börtönben A Wall Street farkasában leírt gazdasági bűncselekményekért. Történetét megírta egy könyvben, a megfilmesítés jogát pedig eladta a Red Granite-nak.

A Leonardo DiCaprio főszereplésével forgatott film Martin Scorsese eddigi legnagyobb sikere, csaknem 400 millió dollárt fialt, és a produkciót öt kategóriában is Oscar-díjra jelölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:52, szerda | Bulvár

Hőség - Olaszországban munkavégzési korlátozásokat vezettek be a hőség miatt

A rendkívüli hőség miatt tucatnyi olaszországi tartományban a déli óráktól egészen délután közepéig korlátozzák a szabadtéri munkavégzést.

2025. Július 01. 07:42, kedd | Bulvár

Megválik különvonatától a brit királyi család

Több mint másfél évszázad után, költségtakarékossági okokból megválik különvonatától a brit királyi család.

2025. Június 30. 07:26, hétfő | Bulvár

Orbán Viktor az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal beszélgetett

Orbán Viktor miniszterelnök videokapcsolaton keresztül beszélt az Axiom-4 küldetésben részt vevő Kapu Tibor magyar űrhajóssal vasárnap délután.

2025. Június 29. 07:57, vasárnap | Bulvár

Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban

Alföldi zebracsikó (Equus quagga) született a Szegedi Vadasparkban, az intézmény pályázatot hirdetett a csődör elnevezésére – közölte az állatkert honlapján szombaton.