Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2012. Május 22. 07:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Tilos lesz tartósan láncra kötni a kutyát

Megemelné az állatvédelmi bírság összegét és szigorítana egyes állattartási szabályokon a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Derül ki a tárca állatvédelmmel foglalkozó kormányrendelet módosítását kezdeményező, egyeztetésre bocsátott tervezetéből - írja a Békés Megyei Hírlap.

A dokumentum egyebek mellett meghatározná, hogy mekkora űrtartalmú akváriumban tartható hal vagy más gerinces állat, de azt is, hogy milyen feltételekkel, milyen hosszú láncra köthető ki egy kutya. 2016-tól pedig egyáltalán nem szabad majd kutyát „tartósan” láncra verni.

A kutya-, macska- és görénykölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kellene tartani, és a kutyák farkát csak kurtítani szabadna, azt is csak az állat hétnapos koráig. Az új szabályozás tiltaná, hogy díszhalakba — azok látványosabb külleme érdekében — festékanyagot fecskendezzenek. A bírságok is szigorodnának, mert a jelenlegieknek nincs visszatartó erejük. A Békés megyei állatvédők szerint a legnagyobb problémát az előírások betartatása és ellenőrzése okozhatja.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel