Hírek
2011. Szeptember 09. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Támogatással újulnak meg a magyar szőlőbirtokok

Idén egymilliárd forinttal több jut a szőlőültetvények szerkezet átalakítására.
Borászok szerint a heteken belül megjelenő pályázat segítségével a jövőben újabb fajtákat lehet telepíteni, és meg lehetne állítani a szőlőterületek csökkenését - tudatta a Kossut Rádió. Idén kisebb területekre és nagyobb összegre is lehet pályázni.
Borászok szerint a heteken belül megjelenő pályázat segítségével a jövőben újabb fajtákat lehet telepíteni, és meg lehetne állítani a szőlőterületek csökkenését. A pécsi Bakó Attila szerint egyre többen élnek majd a lehetőséggel, mert a biztosított összeg jelentős támogatást jelent ahhoz, hogy megújuljanak az országban a szőlőterületek.
Nagyon nagy előny, hogy a pályázati támogatás már kisebb területekre is igénybe vehető. Horváth Csaba, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa főtitkára a közrádiónak elmondta, ma már 0,2 hektáros ültetvény létrehozásával is be lehet kapcsolódni a szerkezetátalakítási programba. Annak ellenére, hogy a pályázás bizonyos adminisztratív terhekkel jár, sok a jelentkező, hiszen 2004 óta összesen 11 153 hektárt sikerült a program keretében helyreállítani.
Bakó Attila szerint a telepítésekkor a piacon a most keresett fajták lesznek előnyben, a pécsi borászok a hungarikumokból és illatos szőlőfajtákból fognak válogatni. A gazdálkodó elmondta, az illatos fajták mellett szól, hogy az idei szüret elején olyan óriási kereslet volt ezek iránt, amit a helyi borászok nem tudtak kielégíteni.
A pályázat már korábban jó eredményeket érhetett volna el, ha a kivágási támogatás nem lett volna épp úgy elérhető. Most talán esély nyílik arra, hogy megállítsák a hazai szőlőterületek folyamatos csökkenését, mert ma már annyi szőlő sem terem Magyarországon, ami a hazai igényeket kielégítené. – véli Horváth Csaba.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal