Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2016. Január 22. 07:15, péntek | Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:

Szlovénia is korlátozza a menedékkérők számát

Szlovénia is korlátozza a menedékkérők számát

A szlovén kormány csütörtökön úgy döntött, hogy ezentúl csak azokat az illegális bevándorlókat engedi be az országba, akik Ausztriában vagy Németországban akarnak menedéket kérni.

Vesna Györkös Znidar belügyminiszter sajtótájékoztatóján közölte, hogy az összes többi migránstól megtagadják a beutazást, és egyben megszigorítják a határellenőrzést is.

Az intézkedés csütörtöktől lép életbe. A Horvátországból 22 órakor érkező vonaton utazó migránsok beléptetésénél már az új szabály szerint járnak el a hatóságok. A szlovén belügyminiszter a döntésről értesítette horvát kollégáját.

Szlovénia ezzel követte Szerbia és Horvátország példáját, amelyek az osztrák intézkedésre hasonló lépéssel válaszoltak. Ausztria szerdától csak azokat a menekülteket engedi be területére, akik Ausztriában vagy Németországban akarnak menedékjogot kérni, emellett azonban felső határt is megszabott a befogadható menedékkérőkre.

Györkös Znidar hangsúlyozta, hogy Ausztriával ellentétben Szlovénia nem határoz meg felső határt a beengedett migránsok létszámára. Egyúttal azonban megnyugtatta a közvéleményt, a kormány megtesz mindent annak érdekében, hogy Szlovénia ne váljon gyűjtőközponttá, és ne torlódjanak fel az országban a migránsok.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld

Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping

Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.

2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.