Hírek
2017. Október 26. 15:52, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Szilánkokat találtak egy marokkói származású halkonzervben
Szilánkokat talált egy piaci ellenőrzés során a cseh hatóság egy marokkói származású makrélafilében, a Nébih az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) érkezett riasztás útján értesült az esetről.
A Nébih honlapja szerint Magyarországra és Szlovákiába is érkezett a makrélafilé napraforgóolajban elnevezésű, COOP Premium márkájú, nettó 125 grammos, 8 595139 774318 vonalkóddal ellátott, könnyen nyitható húzógyűrűs halkonzervből az idén június 29. és október 4. között.
A termékben éles, 0,5 centiméternél kisebb méretű idegen anyagot találtak, összetételéről és eredetéről a Nébih egyelőre nem rendelkezik pontos információkkal.
A hivatal közleményében ismerteti: a makrélakonzervet forgalmazó cseh nagykereskedő kezdeményezte a termék kivonását a forgalomból, és értesítette kereskedelmi partnereit a szükséges intézkedések megtételéről, amelyek végrehajtását a magyar hatóság is felügyeli.
A Nébih kéri a vásárlókat, hogy a terméket ne fogyasszák.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
