Hírek
2023. November 18. 06:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter az EU leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere
Mostantól Szijjártó Péter az Európai Unió leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere, a politikus csaknem tíz éve Magyarország külgazdasági és külügyminisztere - hangzott el az M1 aktuális csatornán pénteken.
Felidézték: Luxemburgban péntek délelőtt esküt tett az új kormány, és ezzel együtt távozott hivatalából az előző kabinet, amelynek tagja volt Jean Asselborn, aki 2004 óta volt az ország diplomáciai vezetője. A új kormányban Xavier Bettel miniszterelnök-helyetteshez kerülnek a külgazdasági és külügyek.
Hangsúlyozták: ezzel Szijjártó Péter lett az Európai Unió leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere.
Közölték: Szijjártó Péter 2014. szeptember 23-a óta tölti be ezt a pozíciót. A magyar külügyminisztert horvát kollégája, Gordan Grlic követi a sorban, ő 2019. július 22-e óta felel a külügyekért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának

