Hírek
2016. Február 14. 06:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Szakértő: kevesebbszer beteg, aki többet sportol
Évente legalább két nappal kevesebbet beteg, így többet dolgozik, aki hetente legalább kétszer sportol - mondta Dobrosi Eszter, az All You Can Move nevű cég munkatársa szombaton az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.
A Magyarországon már 17 éve működő, a vállalati sportoltatással foglakozó cég munkatársa a műsorban elmondta: felméréseik alapján a többet sportoló munkavállalók így évente körülbelül hatezer forintot spórolnak meg az államkasszának.
Ez csak személyenként tűnik kevésnek, viszont Magyarországon mintegy négymillió munkavállaló van, így ez az összeg már eléri a 24 milliárd forintot - hívta fel a figyelmet Dobrosi Eszter.
Hozzátette: ez az adat csak a társadalombiztosítási költségeket tartalmazza, a gyógyszerek és egyéb kiadások miatt valószínűleg még nagyobb anyagi terhet jelentenek a nem sportolók az államnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 17:00, kedd | Életmód
Magyar-török hadifesztivál Tatán
2026. Május 26. 14:00, kedd | Életmód
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet a Budafoki Dohnányi Zenekar
A Szegedi Szabadtéri Játékokon ad filmzenekoncertet Guido Mancusi oszták-olasz zeneszerző vezényletével a Budafoki Dohnányi Zenekar július 24-én - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
2026. Május 25. 08:37, hétfő | Életmód
XIV. Leó pünkösdvasárnap szuperhatalmak helyett szeretetet kért a világnak
2026. Május 24. 14:00, vasárnap | Életmód
Cannes - Román film nyerte az Arany Pálmát, orosz rendezőé a Nagydíj
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
