Hírek
2017. Szeptember 01. 07:23, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán
Sportrepülőgép szakított le egy magasfeszültségű vezetéket az M1-es autópálya biatorbágyi szakaszán csütörtök este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) arról tájékoztatott, hogy péntek délelőttre kijavítják a hibát.
A BRFK azt írta, hogy a 21-es kilométernél történt baleset következtében tűz ütött ki, abban azonban senki sem sérült meg. A rendőrök az oltás és a mentesítés idejére lezárták a külső sávot Győr irányába, torlódás alakult ki.
A BRFK azt MTI megkeresésére közölte, hogy a repülőgép biztonságosan leszállt, a felsővezeték az autópálya környezetét lobbantotta lángra.
Az OKF közleményében az áll, hogy a leszakadt vezeték mintegy ötven négyzetméteren meggyújtotta az aljnövényzetet.
A törökbálinti hivatásos tűzoltók az áramszolgáltató szakembereinek segítségét kérték, akik péntek délelőttre javítják ki a hibát. Az áramkimaradás Biatorbágyot, Pátyot és Herceghalom egy részét érinti.
A tüzet már eloltották - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
