Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2022. December 06. 10:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Spanyolországból csempészte Magyarországra a marihuánát a kamionos

Spanyolországból csempészte Magyarországra a marihuánát a kamionos

Több alkalommal, összesen legalább száz kilogrammnyi kábítószert hozott be Magyarországra az a kamionos, akit megbízójával együtt a múlt hét végén tartóztattak le Zalában.

Pirger Csaba a Zalai Hírlap információját megerősítve elmondta: a 45 éves nagybánhegyesi kamionsofőr 2021 eleje óta dolgozott egy fuvarozócégnél, és ez idő tájt ismerkedett össze egy 44 éves gyulai férfival. Az ismerős azzal bízta meg, hogy alkalmanként 2000 euróért marihuánát csempésszen be Spanyolországról Magyarországra.

A sofőr esetenként 10-15 kilogramm marihuánát hozott be, az árut pedig az M0-s autópálya csepeli kamionos pihenőjében, illetve Gyulán adta át megbízójának. Nagyjából a tizedik alkalommal szállított kábítószert Magyarországra, amikor a múlt héten a letenyei határátkelőnél lebukott.

A kamion utasterében, a fekvőhely mögött elrejtve 15 csomagban összesen 16 kilogramm marihuánát, valamint egy csomagban egy kilogramm kokaint találtak és foglaltak le a hatóságok. A sofőr elismerte a bűncselekményt, illetve megnevezte megbízóját is, aki - miután Békés megyéből Zalába szállították - nem tett vallomást.

A Zala Megyei Főügyészség indítványára a két férfit a Zalaegerszegi Járásbíróság letartóztatta, mert feltehető, hogy a büntetőeljárásban elérhetetlenné válnának, illetve kapcsolatba lépnének azokkal, akik a bűncselekményben még közreműködtek, ezzel pedig a bizonyítást veszélyeztetnék.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel