Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2020. Január 21. 07:26, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Spanyolországban hárman haltak meg a rossz időjárás miatt

Spanyolországban hárman haltak meg a rossz időjárás miatt

A rossz időjárás három halálos áldozatot követelt Spanyolországban, ahol az erős szél, az eső és havazás miatt több közút járhatatlan és több mint 200 ezer diáknak marad el a tanítás hétfőn.

Egy 63 éves férfi Kasztília és León tartományban veszítette életét fejsérülés következtében, amelyet a saját házáról lezuhanó tetőcserép okozott. A valenciai régióban egy 54 éves román állampolgárságú hajléktalan nő fagyott meg egy parkban. Egy 44 éves férfit pedig egy, a havas úton megcsúszott kisteherautó gázolt el Asztúriában.

Az alicantei repülőtér vasárnap óta zárva tart, emiatt összesen 179 járatot töröltek vagy irányítottak át. Az erős széllökések miatt a valenciai légkikötő helyett tizenkét repülőgépnek más spanyol reptereken kellett landolniuk.

Katalóniában 12 méter magas hullámokat és óránként 122 kilométeres erősségű szelet mértek, emiatt például Barcelonában a polgári védelem arra szólított fel, hogy mindenki maradjon távol a tengerparttól, és kerülje a fákkal borított területeket. A közparkokat elővigyázatosságból bezárták.

Szünetel a kompközlekedés a Baleár-szigetek felé, ahol az esőzések áradásokat okoznak.

A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) tájékoztatása szerint a rendkívüli időjárásért a Gloria nevű vihar a felelős, amely még huszonnégy óráig érezteti hatását az Ibériai-félszigeten.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten