Hírek
2016. November 02. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Sok baleset történt a hosszú hétvégén - nyolcan meghaltak

Az elmúlt öt napban a rendőrök 225 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetnél helyszíneltek, a balesetekben nyolcan vesztették életüket, 59-en súlyosan, 158-an könnyű sérülést szenvedtek
- tette közzé az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a rendőrség honlapján szerda hajnalban.
A közlemény szerint 842 embert fogtak el; közülük 174-et körözés alapján, 557 embert azért, mert bűncselekmény elkövetésekor tetten érték. Ittas vezetés miatt 69 embert állítottak elő.
Október 28. és november 1. között Magyarország területére 804 ember akart illegálisan bejutni a magyar-szerb határon. A rendőrök és a katonák 513 embert akadályoztak meg az illegális belépésben, 301-et feltartóztattak és átkísértek az ideiglenes biztonsági határzáron, az ország belsejében pedig 19 határsértőt fogtak el. Hat ember ellen közokirat-hamisítás, kettővel szemben embercsempészés miatt indult büntetőeljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.