Hírek
2019. Január 28. 07:27, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem
Rekordszámban riasztották tavaly a tűzoltókat szén-monoxid-mérgezéshez

Rekordszámban riasztották a tűzoltókat szén-monoxid-mérgezéshez tavaly a Népszavai hétfői száma szerint.
A lap a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságától (OKF) kapott, hat évre visszatekintő adatsora alapján azt írja, hogy míg 2012-ben 191 ilyen esetet regisztráltak, addig 2018-ban - töretlen emelkedés után - már 609-et, igaz, a tavalyi érték csak kettővel haladta meg a 2017-es előző rekordot.
2018-ban viszont érzékelhetően kevesebben sérültek meg, és csökkent a halálesetek száma is. Míg a felmérés elején évente hozzávetőleg tucatnyian haltak meg szén-monoxid-mérgezésben, addig tavaly és tavalyelőtt 10-10-en fulladtak meg a szakszerűtlen fűtésből szivárgó mérges gáztól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.