Hírek
2021. Április 18. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Poszt-Covid-részleget adtak át a Budapesti Szent Ferenc Kórházban
Átadták a Budapesti Szent Ferenc Kórház új, poszt-Covid-szindróma ellátó részlegét - közölte az emberi erőforrások minisztere szombaton közösségi oldalán.
A bejegyzéshez feltöltött videóban Kásler Miklós beszámolt a kórházban tett látogatásáról: a kórház főigazgatójával, illetve a dolgozókkal - orvosokkal, nővérekkel, gyógytornászokkal, pszichológusokkal - beszélgetett a járványhelyzetről.
Kiemelte: az intézményben tájékoztatták arról, hogy a kórház felszerelése a járványban végig megfelelő volt, munkatársaik sokat dolgoznak, nagy a megterhelés, de "állják a sarat", és hiánytalanul ellátják a betegeiket.
A miniszter örömét fejezte ki, hogy az intézményben kialakítottak a poszt-Covid-szindrómás betegek ellátására a már létrehozott irányelveknek megfelelően egy kiválóan felszerelt, korszerű részleget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
