Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2020. Február 18. 15:10, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Piramisjáték miatt vádat emeltek egy férfi ellen Budapesten

Piramisjáték miatt vádat emeltek egy férfi ellen Budapesten

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy férfi ellen, aki piramisjátéknak minősülő pénzbefizetési rendszert épített ki 2012 és 2014 között - tájékoztatta a fővárosi főügyész kedden az MTI-t.

Ibolya Tibor közleménye szerint az ötvenéves férfi az Egyesült Királyságban bejegyzett gazdasági társaság tagjaként és ügyvezetőjeként budapesti székhellyel megalapított és irányított egy magyar céget. A vádlott - a csatlakozóktól pénzt gyűjtve -piramisszerűen felépülő, pénzbefizetésen és -szétosztáson alapuló rendszert alakított ki.

A férfi az interneten, Magyarországon tartott előadásokon, webkonferencián keresztül és személyesen szervezte be a résztvevőket. Azt ígérte nekik, hogy meghatározott összegek befizetésével és további részvevők beszervezésével - a cég leányvállalatain keresztül - egy kedvező feltételeket biztosító lízingkonstrukció keretében vásárolhatnak ingatlant vagy válthatják ki meglévő hitelüket.

A piramisjátékban több mint ezerötszázan fizettek be 15 ezer forinttól több millióig terjedő összeget a vádlott kizárólagos rendelkezése alatt álló bankszámlára. A befizetett összegekkel ő rendelkezett, az egyes kifizetésekről, utalásokról ő határozott - írta a főügyész.

A vádirat szerint a tagok a befizetésekből gyűjtötték össze az ingatlanügyletek önrészét. A férfi - bár erre hivatkozott - a rendszer működtetéséhez szükséges külső tőkét nem vonta be, a szervezetnek csak a résztvevők által befizetett összegekből volt bevétele. Külső befektető hiányában csak folyamatos, kétszázszázalékos tagbeszervezéssel lehetett volna a piramis alsó szintjén lévők igényeit kielégíteni, ennek hiányában a résztvevők az esetek jelentős részében nem juthattak hozzá a várt anyagi előnyhöz - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően