Hírek
2014. Július 27. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Országszerte bárhol lehet felhőszakadás ma
Négy megyére másod-, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adott ki vasárnapra a felhőszakadás veszélye miatt a meteorológiai szolgálat, hat megyében heves zivatarokra is figyelmeztetnek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton honlapján azt írta: "igazi" nyár - csapadékmentes, magas hőmérsékletű, napsütéses időjárás - az Ibériai-félszigeten és a Kelet-európai-síkság egy részén lesz csak. A Kárpát-medence fölé a következő napokban nagy nedvességtartalmú levegő érkezik.
Magyarországon vasárnap napközben egyre többfelé zivatarokra lehet számítani. Felhőszakadás bárhol előfordulhat, a szombati számítások szerint a legtöbb csapadék a Dél-Dunántúlon és az Északi-középhegység délkeleti lejtőin hullhat - tették hozzá.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint a felhőszakadás miatt Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Somogy megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetés adtak ki. Ezeken a területeken rövid idő alatt akár 50 milliméternél is több eső hullhat. Az ország többi területére szintén a felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Emellett elsősorban az Alföldön van esély egy-egy hevesebb zivatar kialakulására is, amely nagyobb méretű jéggel és 70-80 kilométer/órát meghaladó széllökésekkel járhat. Emiatt Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére elsőfokú figyelmeztetés érvényes.
Az előrejelzés szerint vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet 15 és 20 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 25-32 fok között valószínű, délnyugaton lesz hűvösebb.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
