Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2020. Május 01. 07:12, péntek | Bulvár
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Online rendezik meg a Star Wars-napot a rajongóknak

Online rendezik meg a hagyományos Star Wars-napot a koronavírus-járvány miatt.

Az eseményt szervező ReedPop május 4-én és 5-én számos virtuális eseményt, köztük élő közönségtalálkozókat is ígér a rajongóknak közösségi médiás platformjain.

A Star Wars-filmek jól ismert, "az erő legyen veled"-szlogenjéről elnevezett Star Wars-nap a May the 4th Be With You címen fut, másnap pedig a Revenge of the 5th címmel folytatódik a program - számolt be róla a The Hollywood Reporter csütörtökön.

A kétnapos online eseménysorozaton az űrsaga rajongói egyebek mellett a Star Wars: A klónok háborúja és a Star Wars: Lázadók című animációs sorozatok epizódjait kommentálhatják élőben a Twitteren. De virtuális közönségtalálkozókat is szerveznek a sorozatok íróival és a szereplőket megszólaltató színészekkel. Az érdeklődők kvízjátékokban és más nyereményekkel kecsegtető játékokban is kipróbálhatják Star Wars-univerzummal kapcsolatos tudásukat.

A nemzetközi Star Wars-napot évente május 4-én tartják a filmsorozat rajongói számára.

A Star Wars jogtulajdonosa, a Disney vállalat a napokban jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt karanténba kényszerült rajongókat május 4-én ajándékkal lepi meg: a tervezettnél két hónappal korábban elérhetővé teszi Disney+ streamingszolgáltatásán a Star Wars: Skywalker kora című filmjét. A deadline.com értesülése szerint aznap debütál a szolgáltatáson a The Mandalorian című sorozatról készült dokumentumszéria és a Star Wars: A klónok háborúja sorozat befejező része is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár

A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el

Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg�

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár

Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség

2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár

Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben

Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.

2025. Május 14. 07:17, szerda | Bulvár

Cannes - Megkezdődött a 78. cannes-i fesztivál