Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2014. Május 20. 06:00, kedd | Belföld

Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés

Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés

Örökölhető-e az önkormányzati lakás bérleti joga – ezzel a kérdéssel kereste meg egy érdeklődő az onlinejogsebesz.hu szakértőjét. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Jogsebész!

Az édesapám önkormányzati lakásban lakik és a húgom is ott él állandóra van bejelentve hozzá. Ha esetleg édesapám elhalálozik a húgom örökölheti-e az önkormányzati lakást vagy ki kell-e fizetnie valami használatba vételi jogot?

A húgom attól tart, hogy kirakja az önkormányzat a lakásból vagy, hogy fizetnie kell valamit a lakásért. Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel.

2014. 04. 26.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az, hogy az önkormányzati lakás bérlőjének elhalálozása esetén a bérleti jog örökölhető-e, függhet a megkötött bérleti szerződéstől. A körülmények pontosabb ismerete lenne szükséges a kérdés pontos megválaszolásához.

Javasolom, hogy forduljon az illetékes önkormányzat lakásügyi csoportjához, ahol az adott ingatlanra vonatkozóan konkrét választ tudnak adni.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.

Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Pajor Dávid
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.