Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2011. Szeptember 18. 07:17, vasárnap | Belföld
Forrás: OrintPress

Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre

Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre

Egyes sajtóhírekkel ellentétben október 20. után is lesz lehetősége az áfát visszaigényelni annak, aki erre jogosult.

Az új szabályozás szerint az adózó 2011. október 20-ig benyújtható kérelemben, vagy e határidőtől függetlenül, a rá vonatkozó szabályok szerint előterjesztett bevallásában érvényesítheti a visszaigénylési jogát.

A mikro-, kis és középvállalkozások támogatása érdekében az 1 millió Ft-ig terjedő visszatérítéseket az adóhatóságnak 30 napon belül kell teljesíteni. Mint ismeret, a kormány az Európai Bíróság ítélete nyomán megtette a szükséges intézkedéseket, az áfa visszatérítésekre gyors és rugalmas eljárási szabályokat dolgozott ki, valamint hatályon kívül helyezi az általános forgalmi adó törvény érintett rendelkezéseit-közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel