Hírek
2012. Április 16. 14:09, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Obama „mérges” lesz, ha igazak a hírek
Alapos vizsgálatot vár az amerikai elnök a testőrei botrányos viselkedése ügyében, és azt mondja, „mérges” lesz, ha kiderült, hogy igazak a sajtóban megjelent hírek a prostituáltakkal való szórakozásukról.
Barack Obama helyi idő szerint vasárnap este szólalt meg első ízben az előző nap kitört botránnyal kapcsolatosan a kolumbiai Cartagenában, ahol részt vett az Amerikai Államok Szervezetének 6. csúcsértekezletén.
Kolumbiai látogatása idején az elnök biztonságáról gondoskodó Titkosszolgálat (Secret Service) felfüggesztette állásából tizenegy ügynökét, akik előkészítették az elnök útját. Emellett az őket segítő öt katona ellen is vizsgálat indult. Az ügynökség mellőzte az indoklást, de sajtóhírek szerint a botrány amiatt robbant ki, hogy az ügynökök prostituáltakat vittek fel a szállodai szobájukba, és ittasak voltak. A botrány beárnyékolta Obama cartagenai látogatását.
Alapos és szigorú vizsgálatot várok. Ha kiderül, hogy a sajtóban megjelent egyes állítások igazak, akkor természetesen mérges leszek” – mondta Obama. Amikor újságírók nekiszegezték a kínos kérdést, az amerikai elnök ;pp kolumbiai vendéglátója, Juan Manuel Santos államfő társaságában volt.
Barack Obama ugyanakkor a szakszolgálat védelmére kelt. Felhívta a figyelmet arra, hogy az ügynökök nap mint nap rendkívül nehéz szolgálatot végeznek, oltalmazva őt és a családját. „Nagyon kemény munkát végeznek stresszes körülmények között, és szinte mindig kiválóan végzik el a feladatot. Ezért hát nagyon hálás vagyok nekik” – mondta Obama, s hozzátette, hogy továbbra is teljes bizalommal van a Secret Service iránt.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
