Hírek
2011. Július 20. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Növelheti a háztartások hitelállományát a svájci frank erősödése

A Világgazdaság azt írja, hogy több mint 350 milliárd forinttal növelheti a háztartások hitelállományát az utóbbi napok svájci frank-erősödése májushoz képest, amennyiben tartósnak bizonyul.
Az erősödés miatt többen élhetnek a törlesztési árfolyam lehetőségével. A Magyar Nemzeti Bank statisztikái szerint május végén 4349,6 milliárd forintnyi svájci frankban nyilvántartott hitellel rendelkeztek a magyarországi lakossági ügyfelek és egyéni vállalkozók, ez a teljes hitelállomány 52,5 százalékát jelentette.
Amennyiben a svájci frank kurzusa marad a jelenlegi, 233–237 forint közötti sávban, akkor az bő 8 százalékos elmozdulást jelenthet a május végi 216 forintos árfolyamhoz képest, így a nullához közelítő új kihelyezések ellenére is tovább dagadhat az állomány. A svájci frank gyors gyengülésére nem számítanak az elemzők, hiszen véleményük szerint az európai, illetve amerikai adósságválság rövid távú megoldására nincs esély. Ennek megfelelően véleményük szerint rövid távon mindenképpen a jelenlegi, 230 forint környéki kurzus fennmaradására lehet számítani, és az sem kizárt, hogy néhány napon belül az újabb lélektani határt jelentő 240-es szintet teszteli majd az árfolyam.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá