Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2017. Július 07. 07:24, péntek | Belföld
Forrás: mti

Nőt a kötelező biztosítás díja

Nőt a kötelező biztosítás díja

Az első fél évben 8,5 százalékkal 34 500 forintra nőtt a személyautók kötelező gépjármű-felelősségbiztosításainak (kgfb) átlagdíja a tavaly első félévi szinthez képest - közölte a Netrisk.hu saját adatai alapján.

Az online biztosítási alkusz közleményében kifejti, az összes szerződés közel kétharmadát kitevő évközi, a jármű megvásárlásakor kötött biztosítások átlagára 39 200 forint volt, az évfordulón kötötteké átlagosan 27 400 forint.

A közleményben Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a növekvő gépjárműforgalom és a személyi sérülésekhez kapcsolódó, gyorsan emelkedő kártérítések miatt megugró kárhányad tette szükségessé a díjak korrekcióját az elmúlt évek rendkívül alacsony szintjéről. Hozzátette ugyanakkor, hogy ez a mérték Európában továbbra is az egyik legalacsonyabb.

Évközben is számos díjkedvezményt kínálnak a biztosítók, melyek összességében akár harmadával is "lenyomhatják" az adott autóra vonatkozó átlagdíjat. Az évközi váltók 63 százaléka már online rendezi a díjfizetést, és 70 százalékuk egy összegben rendezi a díját.

Az évközi kgfb-szerződéseket tekintve június végéig az Allianz, a K&H, az Union, az Aegon és a Wáberer együttesen az új szerződések 79 százalékát szerezték meg. Közülük két nagy biztosító, az Aegon és az Allianz is "hiányzott" az év végi kampányidőszak top listájáról, ami azt mutatja, hogy ezek a cégek már elsősorban az autósok 66 százalékát érintő évközi időszakra koncentrálnak - derül ki a közleményből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal