Hírek
2012. Április 19. 07:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Önkéntes takarítás a Gellérthegyen a Föld napja alkalmából
A FŐKERT Nonprofit Zrt. az ÚJ Akropolisz Kulturális Egyesülettel karöltve a Föld Napja alkalmából 2012. április 22-én immár 17. alkalommal, takarítási akciót szervez a Gellérthegyen, a Gellért püspök szobor környékén.
Immár hagyomány, hogy a tavasz beköszöntével az Új Akropolisz Egyesülettel közösen nagytakarítást tart a FŐKERT Nonprofit Zrt. a Gellérthegyen.
A FŐKERT célja, hogy különféle akciókkal, közösségi programokkal hívja fel a figyelmet a környezetvédelem és a zöldterületek fontosságára és arra, hogy ha mindenki csak egy kicsit tesz a közért, együtt nagy változások érhetők el.
A Föld Napjára szervezett program keretében a szemétszedés, sarabolás mellett padokat, illetve korlátokat festhetnek, játszóeszközöket tisztíthatnak, lefolyókat takaríthatnak az önkéntesek.
A találkozási pont délelőtt 9 órakor a Gellérthegy északi oldalán található Gellért püspök szobornál lesz. Délután 3-ig, egész nap, folyamatosan lehet csatlakozni!
A munkálatokhoz szükséges eszközöket természetesen a FŐKERT Nonprofit Zrt. biztosítja a résztvevőknek. Mindenkit sok szeretettel várunk!
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
