Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2021. Március 18. 17:06, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

New York megőrizte első helyét a világ vezető pénzügyi központjainak listáján, Budapest javított

New York megőrizte első helyét a világ vezető pénzügyi központjainak listáján, Budapest javított

A legújabb globális befektetői felmérés szerint az intézményes piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának,

a második a ranglistán a korábban hosszú évekig vezető London. Budapest javított besorolásán tavalyhoz képest.

Az egyik legnagyobb londoni pénzügyi tanácsadó csoport, a Z/Yen Group 29. alkalommal kiadott ranglistája (Global Financial Centres Index, GFCI) igen összetett, több mint 100 kritériumot és 3 ezret meghaladó befektetői értékelést súlyozó mérési módszertannal készült. A cég 114 várost vett fel a listára, nullától ezer pontig terjedő értékelési skálát alkalmazva.

A cég új rangsorában az első két helyen továbbra is New York és London áll, az előbbi pontszáma hattal 764-re, az utóbbié 23-mal, 743-ra csökkent. A listán a harmadik Sanghaj, majd Hongkong és Szingapúr következett. A tízes listára felkerült még Peking, Tokió és Sencsen, illetve az utolsó két helyre két európai város is bekerült, Frankfurt és Zürich.

Budapest pénzügyi központként betöltött szerepének megítélése a pontszám alapján 46 ponttal, 531 pontról 577 pontra emelkedett, a magyar főváros a listán 16 hellyel került előrébb, a tavalyi 101. helyről idén a 85-ikre ugrott.

Az egy csoportnak számító kelet-európai és közép-ázsiai térségben öt város, Moszkva, Vilnius, Pozsony, Budapest és Szentpétervár helyezése javult öttel, vagy ennél nagyobb mértékben.

A térségből Moszkva áll a legjobb helyen, 57. a listán, 5 ponttal javított a tavalyi 62. helyhez képest. A listán Varsó következik a 61. hellyel (-4), majd Vilnius a 62. (+14), Pozsony a 66. (+21), Isztambul a 74. (-10), Prága a 76. (-10), Nurszultan a 78. (-4), majd Budapest következik a 85. hellyel (+16).

Címkék: bank, lista, pénzügy

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten

2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld

Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták

A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.