Hírek
2016. Június 06. 07:32, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Németországban 14 ember megsérült villámcsapás miatt
Villámcsapás miatt megsérült 14 ember vasárnap Németország délnyugati részén.
A Stuttgarthoz közeli Aichwald nevű településen vasárnap délután villám csapott egy 12 éves kisfiúba, aki nem tudott időben elmenekülni a hirtelen jött vihar elől a község sportpályájáról. A kisfiút életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba. A villámcsapás miatt a sportrendezvény résztvevői és látogatói közül még tizenhárman megsérültek. Többségük rosszullétre és keringési gondokra panaszkodott, hetet közülük kórházba szállítottak - jelentette online kiadásában a Stuttgarter Nachrichten című lap.
Németország déli és délnyugati részén több mint egy hete tart a rendkívül csapadékos, viharos idő. Az "esőcunaminak" is nevezett áradásokban és villámcsapások miatt 11 ember meghalt. A viharok miatt félbe kellett szakítani az egyik legnagyobb németországi szabadtéri zenei fesztivált, a Köln térségében fekvő Mendignél rendezett Rock am Ringet, amelyen péntek este több mint 80 fesztiválozó megsérült villámcsapás miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
