Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2012. Március 02. 07:21, péntek | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Nemcsak üzemképes, gyors is a megjavított Lotus

Nemcsak üzemképes, gyors is a megjavított Lotus

Az ismét üzemképes Lotus-Renault-val száguldó Romain Grosjean zárta az élen a Formula–1-es csapatok utolsó kollektív tesztelésének első napját Barcelonában.

A Lotus pilótájához képest az első nyolc helyen záró pilóta bő egy másodpercen belül végzett. Bár a Lotus időeredménye még nem jelenti azt, hogy a futamot fog nyerni a csapat az idén, már az is örömteli, hogy ismét ott van a mezőnyben a Lotus, amely a jelek szerint valóban kijavította a múlt heti gyakorláson ugyanitt a kasztnin jelentkező hibát.

A nap első jó híre az volt, hogy a Lotus arany-fekete autója ismét körözött a Circuit de Catalunyán. Romain Grosjean délelőtt 36, délután 35 kört tett meg, s a csapat vezetői örömmel jelentették, hogy már nyoma sincs annak a meghibásodásnak, amely miatt a múlt heti négynapos tesztet hét kör után be kellett fejezniük.

A Kimi Räikkönen sikeréért szorítók megnyugodhatnak, a jelek szerint sikerült korrigálni azt a tervezési hibát, amely miatt a kasztni a múlt heti teszten ugyanitt az elsőkerék-felfüggesztésnél megroppant. A finn pilóta szombaton és vasárnap ül be az E20-asba, amellyel még egy napig gyakorol a GP2 francia bajnoka.

Aki a nap végén tett a második örömhírről is: a Lotus nemcsak, hogy működik, gyors is, fél órával a teszt vége előtt Grosjean maga mögé utasította az addig az élen álló Jenson Buttont. A francia négykörös menetet teljesített, méghozzá lágy gumikon, azaz hiba lenne arra következtetni, hogy a Lotus gyorsabb lenne a McLarennél – a Red Bullról nem is beszélve!

Grosjeannak a viszonylag kevés megtett köre ellenére sűrű napja volt, a Lotusnak értelemszerűen sokkal több tennivalója maradt a teszt záró napjaira, mint egyes csapatoknak, amelyek számos kerékcsere-gyakorlatot beiktattak a napi programjukba. A McLaren, a Toro Rosso és a Ferrari rengeteg boxkiállást elvégzett, ami általában arra utal, hogy a fontosabb feladatokat már elvégezte a csapat – ez különösen a Ferrari esetében meglepő, a maranellóiak ugyanis nehéz tesztidőszakot élnek meg.

Massa 100 kör fölé jutott, de ezzel nem volt egyedül, sőt jóval elmaradt a Mercedesszel fáradhatatlanul köröző Nico Rosbergtől és a Caterham-Renault-val továbbra is ismerkedő Vitalij Petrovtól. Az orosz az edzés utolsó perceiben azonban leállt a pályán, amiért piros zászlóval meg kellett szakítani a száguldást.

A Red Bull újabb szürke napot produkált, Mark Webber megbújt a középmezőnyben – a vb-címvédő istálló egyelőre nem akarja letörni a többiek hangulatát. Már csak azt nem tudjuk, várnak-e vele az Ausztrál Nagydíjig, vagy már ezen a héten robbantanak Barcelonában?

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 09:28, szombat | Sport

Vb-2026 - A Belgium elleni negyeddöntőből is Merino lőtte tovább a spanyolokat

A spanyol válogatott hajrában szerzett góllal 2-1-re legyőzte a belga csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság Los Angeles-i negyeddöntőjében.

2026. Július 10. 07:55, péntek | Sport

El-selejtező - Újvidéki győzelemmel kezdett a Ferencváros

Az idén nyolcaddöntős Ferencváros 2-1-es győzelemmel kezdett csütörtökön a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában a szerb Vojvodina vendégeként.

2026. Július 10. 07:54, péntek | Sport

Vb-2026 - Marokkó kiejtésével Franciaország sorozatban harmadszor elődöntős

A francia válogatott 2-0-ra legyőzte a legutóbb negyedik marokkói csapatot csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság bostoni negyeddöntőjében.

2026. Július 08. 07:36, szerda | Sport

Labdarúgó BL-selejtező: Egygólos hátrányban várja a hazai visszavágót az ETO FC

A győri ETO FC a 92. percben kapott góllal 1-0-ra alulmaradt az izlandi Vikingur Reykjavík vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első körének első mérkőzésén kedden. A visszavágót jövő kedden rendezik.