Hírek
2012. Április 03. 14:11, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Nem tudni, mi késztette a mészárlásra
Hétre nőtt a hétfőn Kalifornia északi részén egy magánegyetemen elkövetett mészárlás halálos áldozatainak a száma – adta hírül a CNN amerikai hírtelevízió Larry Reidre, az oaklandi városi tanács elnökére hivatkozva.
Három ember megsebesült. A tettest elfogták öt kilométerre a campustól, egy bevásárlóközpontban. Nem tanúsított ellenállást. Hírek szerint egy 40-es éveiben járó koreai férfiról van szó, aki korábban az egyetem – a többek között távol-keleti orvoslást és vallástudományokat oktató Oikos oktatási központ – hallgatója volt, de nem fejezte be tanulmányait. Indítéka egyelőre nem ismert.
Az Oikos azt írja honlapján, a „keresztény értékek” szellemében működik. A CNN szerint elsősorban a koreai származású amerikaiak körében népszerű. Jelenleg nagyjából száz hallgatója van.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
