Hírek
2012. Március 04. 07:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Négyezren regisztráltak önkéntes tartalékosnak

Eddig mintegy négyezren regisztráltatták magukat önkéntes tartalékosnak.
2014-ig nyolcezres tartalékos állománnyal kell rendelkeznie a Magyar Honvédségnek az Országgyűlés határozata szerint. A keret több mint felét már betöltötték, mondta a közrádióban Vanyur Tibor ezredes, a Honvédség Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokságának vezetője.
A védelmi tartalékosok már 2011. január elsejével szolgálatba léptek, jelenleg is majdnem kétezer fővel vannak szerződésben. A védelmi tartalékos keret gyakorlatilag feltöltött, ott csak a fluktuációból adódó hiányok betöltésére keresnek jelentkezőket. A műveleti tartalékosok esetében január elsejét követően nagy jelentkezési hullám kezdődött, jelenleg az önkéntes műveleti tartalékosok létszáma meghaladja a 2800 főt, tette hozzá Vanyur Tibor.
A jelentkezés üteme az elmúlt két hétben kissé mérséklődött, de még mindig folyamatos, hetente több mint százan regisztrálnak országszerte. Katasztrófavédelmi feladatokra mindkét tartalékos kategória bevethető. A védelmi tartalékosok feladata főleg a honvédelmi szempontból kiemelt épületek és infrastruktúra őrzése, míg a műveleti tartalékosok minden más jellegű katonai feladatba is bevonhatók – akár külföldi, akár hátországi szolgálatra is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá