Hírek
2017. Október 13. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Négy magyar a legjobbak közt a Deloitte technológiai rangsorain
Négy magyar vállalkozás került idén a legjobbak közé a Deloitte közép-európai technológiai cégeket összesítő rangsorain.
A leggyorsabban növekvő vállalkozások között a Starschema a 24., a Hiflylabs pedig a 44. lett, míg a legdinamikusabb kezdő vállalkozások között a Tresorit az 5. az OptoForce pedig a 9. helyet szerezte meg.
A Deloitte csütörtöki közleménye szerint a Big Data megoldásokkal, adatvizualizációval és adatelemzéssel foglalkozó Starschema 541 százalékos, az üzleti intelligencia megoldásokkal, egyedi rendszerek fejlesztésével és tanácsadással foglalkozó Hiflylabs 347 százalékos növekedéssel került a legjobb 50 közé az elmúlt 4 év eredményeit összesítő rangsorban. Az élen idén az online repülőjegy-foglalást működtető cseh Kiwi.com végzett: a cég 7165 százalékos növekedéssel szerezte meg az első helyet. A lista második helyezettje az okoseszközöket gyártó litván Deeper lett 7048 százalékos árbevétel-növekedéssel, a harmadik cseh Prusa Research pedig 6910 százalékos növekedést ért el.
A Deloitte CE Technology ötvenes listáján szereplő cégek 2013 és 2016 között a rangsor történetében egyedülálló mértékben - átlagosan 1127 százalékkal - növelték árbevételüket - írták.
Az új vállalkozások listáján a titkosítási megoldásokkal foglalkozó Tresorit 967 százalékos növekedéssel, a robotikai szenzortechnológiát fejlesztő OptoForce 714 százalékkal növelte árbevételét. Kategóriájukban a 3D-modellek piacterét működtető litván CGTrader végzett az élen 3329 százalékos árbevétel-növekedéssel. A második helyen digitális megoldásokat kínáló horvát Q áll 2246 százalékos eredménnyel, míg a harmadikra az online fordítási és tolmácsszolgáltatást nyújtó lengyel Dogadamycie.pl került 1532 százalékos bővülésének köszönhetően.
A közlemény idézi Csűrös Balázst, a Deloitte programvezetőjét, aki a növekedési adatok alapján úgy véli, hogy középtávon is fenntartható a robbanásszerű fejlődés a technológiai szektorban Közép-Európában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 28. 17:16, szerda | Belföld
Új korszak elé néz a magyar kisipar
A globális kihívások és gyorsuló technológiai változások közepette is a magyar kisipar megerősítését sürgette Németh László,
2025. Május 28. 15:07, szerda | Belföld
Agrárkamara: a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszik az ingyenes pályázatírási szolgáltatást
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását - közölte a köztestület szerdán az MTI-vel.
2025. Május 28. 12:04, szerda | Belföld
Latorcai Csaba: a Brüsszelt vezető baloldali elit gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában
A Brüsszelt vezető baloldali elit igazából egy gazdasági lehetőséget lát Ukrajnában, és egy gazdasági érdekcsoportot kiszolgálva mindent elkövet azért, hogy Ukrajnát soron kívül vegyék föl az Európai Unióba
2025. Május 28. 10:05, szerda | Belföld
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál
Szerdától három hétig burkolatot javítanak az M1-M7 autópályák szétválási csomópontjánál Törökbálint térségében – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-vel.