Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2024. Október 18. 07:48, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Navracsics Tibor: együttműködésre sarkall a Versenyképes járások program

Navracsics Tibor: együttműködésre sarkall a Versenyképes járások program

Együttműködésre sarkallja a járásokat a jövő január elsején induló Versenyképes járások program.

Az egyeztetések nyomán formálódó program többlet lehetőséget biztosít a már meglévő területfejlesztési programok mellett a járások számára – hangsúlyozta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter csütörtökön Veszprémben.

Navracsics Tibor a Veszprém vármegyei településvezetők és országgyűlési képviselők részvételével zajló fórumon elmondta, hogy 2010 és 2022 között a járások jelentős fejlődésen mentek keresztül, a folyamat azonban még nem elég gyors.

Kiemelte: bár a közép-dunántúli régió országos szinten sikeres, mégis vannak elmaradott járásai.

A felzárkózásnak több lehetőséget kell adni a járások szintjén, ehhez pedig létrehoznak egy 65 milliárd forintos területfejlesztési alapot. Az iparűzésiadó-bevételek növekményéből létrehozott alapból a járások pályázat útján jutnak majd bevételhez – közölte.

Navracsics Tibor elmondta, járási szinten fejlesztési fórumokat hoznak létre polgármesterek és a vármegyei közgyűlési elnökök részvételével, akik rangsorolják a projekteket, a minisztérium pedig kijelöli a prioritási lista alapján, hogy melyik beruházást támogatja.

A miniszter fontosnak nevezte, hogy a járások közösen, együttműködve is indulhatnak a pályázatokon.

Közölte azt is, hogy a januárban induló területfejlesztési szolgálat segíti majd az önkormányzatokat a pályázatok lebonyolításában.

A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy az iparűzésiadó-növekménynél a programnak köszönhetően több lesz a megpályázható pénz, azonban a hatékony felhasználáshoz térségi együttműködés szükséges.

A programnak köszönhetően 174 járásból 141 jut nagyobb fejlesztési forráshoz, mint amit a korábbi iparűzésiadó-növekmény megengedett volna – mutatott rá Navracsics Tibor.

Címkék: járások, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld

Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén

Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -

2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá