Hírek
2024. November 27. 08:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Navracsics Tibor: a kormány párthovatartozástól függetlenül támogatja az önkormányzatokat

A kormány párthovatartozástól függetlenül támogatja az önkormányzatokat a feladatok ellátása érdekében
- hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter az önkormányzatok vis maior támogatásáról szóló oklevelek átadási ünnepségén kedden Budapesten.
A tárcavezető elmondta, hogy a kormány 2011 óta biztosít vis maior támogatást azon önkormányzatok számára, amelyeket természeti csapás ér, vagy amelyek a természeti csapások ellen hajtanak végre beruházásokat.
"Az elmúlt időszakban több olyan önkormányzati védmű épülhetett meg, és több olyan helyreállítás történhetett meg, amelyek következtében az utána következő természeti csapásokat már ki tudták védeni az önkormányzatok, és ezáltal biztonságosabbá tudtuk tenni hétköznapjainkat"
- idézte fel a miniszter.
Közölte: idén csaknem ötmilliárd forintot biztosít a központi költségvetés arra, hogy a vis maior alapból támogassák a helyreállítási és védekezési munkákat.
A mostani alkalommal 25 település vezetője vehette át a támogatásról szóló oklevelet, összesen 1,2 milliárd forint értékben - tette hozzá.
Navracsics Tibor kiemelte: a legnagyobb összeget Budapest főváros önkormányzata kapja, több mint 880 millió forint értékben. Hangsúlyozta azt is: különösen sajnálatos, hogy a főváros nem képviselteti magát az ünnepségen, mivel a támogatás legnagyobb részét Budapest kapja a kormánytól.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy az operatív programokon keresztül a fővárosi önkormányzat és intézményei hárommilliárd forint támogatásban részesülnek idén, az összes támogatást figyelembe véve pedig csaknem 176 milliárd forintot kap a főváros.
Navracsics Tibor rögzítette: a támogatásoknál nem a polgármester személye és a párthovatartozás a fontos, hanem az, hogy az adott településen élő polgárok boldoguljanak Magyarországon, biztonságban tudják magukat és gyermekeiket is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.